Hogwarts-The-Magic-School

Hogwarts

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Work day...xD

In jos 
AutorMesaj
Iris Kassandra Black

feminin Numarul mesajelor : 57
Varsta : 26
Casa : Gryffindor
Anul : VI, Prof. G.F.de C.M. Animag,Unsp. Seeker, Auror
Data de inscriere : 24/01/2008

MesajSubiect: Work day...xD   Sam Ian 26, 2008 12:17 am

Iris tinea in mana un cos plin cu scrisorele colorate.Se uita la ele tot drumul pana la biroul ei si era total neentuziasta in legatura cu citirea lor.
Intra in birou si le aseza pe masa .Isi relua pozitia pe scaunul ei confortabil si se uita in jur.
'Of,un albastru ar merge mai bine aici'gandi aceasta in timp ce analiza peretele din incapere.
''Miss Black''
Iris isi reveni subit si se uita mirata la persoana din fata ei.Era acea femeie ingorzitoare care o speriase in prima ei zi la Minister.
''Numele meu este Rita Skeeter si sunt reporter la ...''
Dar nu apuca sa termine ca Iris se si ridica de pe scaun infuriata si se indrepta spre ea.
''Ce cauti aici?"
''Dupa cum spuneam sunt reporter la Profetul zilei si Ministrul Magiei m-a desemnat sa inspectez anumite persoane angajate la Minister ''
''Da...ma gandeam eu...insa sunt ocupata acum..revino cand....te voi chema..tine minte: nu ma suna tu..te voi suna eu (ooc: lol! )''spuse Iris impingand-o afara din birou.
Se aseza iar la locul ei,incercand sa se calmeze.Inchise ochii si se gandi la lucruri frumoase: zilele de vara,colegii de la scoala ei veche,parintii ei care probabil se gandeau chiar in momentul acela la ea....George Weasley....Atunci se trezi.Se sperie de felul in care un singur om o afecta.Rosi usor apoi auzi pe cineva batand usor in usa:
''Pleaca Rita!"rosti aceasta nervoasa....dar nimeni nu raspunse asa ca Iris banui ca era altcineva...si avea dreptate ^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Work day...xD
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts-The-Magic-School :: Ministerul Magiei :: Departamentul Misterelor-
Mergi direct la: