Hogwarts-The-Magic-School

Hogwarts

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Arzi in Iad Carbite...

In jos 
AutorMesaj
Katya Kavanagh
Admin

feminin Numarul mesajelor : 68
Casa : Ravenclaw
Functie : Seeker
Anul : VII
Data de inscriere : 01/02/2008

MesajSubiect: Arzi in Iad Carbite...   Lun Mar 03, 2008 12:09 am

Cred ca multi stiu povestea domnului Carbit,aka Gabriel Milosh din Buzau Str.Crinului nr.18
si a pisicutei torturata de el si de prietenii lui pana la moarte...Am crezut ca este timpul sa deschidem subiecte ceva mai serioase pe aici(sunt putine)....Multi deja au ajuns sa il ameninte pe tipul asta cu moartea(ma incadrez si eu).Pentru cine nu stie povestea,iata clipul,dar va avertizez:Este foarte socant...Nu e de cei slabi spiritual,va asigur....

https://www.youtube.com/watch?v=ltdxnJzlC4Y

Si mai socant:Se pare ca acest...nu stiu cum sa ii spun ca om nu e...Nu are nici o remuscare pentru fapta lui oribila...

Mai jos,puteti comenta orice (dupa parerea mea cu orice exprimare) despre "vedeta" noastra....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Clarissa Divine

feminin Numarul mesajelor : 37
Casa : Slytherin
Functie : Prof. PDV
Anul : III,Animag
Data de inscriere : 30/01/2008

MesajSubiect: Re: Arzi in Iad Carbite...   Lun Mar 03, 2008 2:33 am

Am auzit ceva in legatura cu asta,dar nu am vazut pana acum filmarea.
Mi se pare,pur si simplu,oribil modul in care au batut pisica aceea.
Nu pot intelege calmitatea sa (banuiesc ca el este in filmare),atunci cand vorbeste despre faptele sale.
Imi pare rau sa vad astfel de oameni...
Sus In jos
Katya Kavanagh
Admin

MesajSubiect: Re: Arzi in Iad Carbite...   Lun Mar 03, 2008 3:42 pm

Da,el este in filmare...E incredibil.Pe langa asta,chiar se mandreste cu fapta lui...Iubita lui a filmat totul(asa am inteles),silvia,care e..Nu stiu cum sa spun...Mai inteleg:Baiat...Dar fata sa asisti la asa ceva si sa iti placa?!?Bun...Poate ca asta e legat de faptul ca e satanista.Mai sti?!?Oricum,am sa am cantonament in Buzau in curand cu echipa de voley si cred ca am sa imprumut cutitu de vanatoare a lui tata Twisted Evil ...Uitati profilul de hi5 al nenorocitului si al tipei...

http://gabicarbit.hi5.com/

http://gabicarbit.hi5.com/friend/170429352--silvia--Profile-html

Daca se poate,faceti tot posibilul sa nu se intample asta si la noi...Avand in vedere noua lege,daca vedeti vreo persoana care ,asltrateaza vreun animal in orice fel,sunati la politie si ei vor interveni imediat...Nu fiti lashi!Trebuie sa oprim asta...Multi nu suna de frica sau de lene...Ar trebui sa facem schimbari,nu?!?Carbit va plati el o data si-o data,de exista sau nu Dumnezeu sa il pedepseasca si daca nu o sa moara de mana mea,tot se hotaraste cineva sa il pedepseasca....Nu merita nici macar sa moara simplu...Ar trebui chinuit pana la ultima suflare,linshat.ars de viu si orice va mai trece prin cap,avand in vedere ca rade de toti spunand ca suntem niste fraieri ca il amenintam si injuram si nu i-am facut nimic...Hai sa ii aratam ca nu doar gura e de noi oameni buni...
Sus In jos
Iris Kassandra Black

feminin Numarul mesajelor : 57
Varsta : 26
Casa : Gryffindor
Anul : VI, Prof. G.F.de C.M. Animag,Unsp. Seeker, Auror
Data de inscriere : 24/01/2008

MesajSubiect: Re: Arzi in Iad Carbite...   Joi Mar 06, 2008 12:22 am

El se crede V.I.P. si e revoltator,
Adica cat ma uitam la vid ma tot gandeam''NOOO...not the cutie kittyeee*cryes*''
Imi vine sa iau un bilet de tren si sa ma duc direct in Buzau la el.
Ceva trebuie sa se schimbe si adevarat,daca vedem ceva de genul trebuie sa spunem...Merita sa plateasca in cel mai crunt mod...ce n-as da sa petreaca nu 2-3 ani ci 10 in puscarie ca poate atunci nu se mai crede vedeta naibii!!!
*calms down*
Si Silvia aia e chiar simpatica...cum a ajuns asa,numai Dumnezeu stie...
Oricum ce a facut e de neiertat.

''Impuscati-va.ratatilor!''
Sus In jos
Katya Kavanagh
Admin

MesajSubiect: Re: Arzi in Iad Carbite...   Vin Mar 07, 2008 10:34 pm

Marea problema e ca nu a primit nici 1-2 ani de inchisoare ci DOAR o amenda nesemnificativa!Si ne mai si numim oameni...Face pe VIP-ul la TV,se rusineaza de cateva ori,dar acasa e teroare...Si citez de pe hi5-ul lui:"TOTI DISTRUSII MA AMENINTA,DAR NIMENI N-ARE CURAJUL SA VINA LA MINE SA MA ARDA,V-AM DAT TOATE DATELE CIRCARILOR SI TOT N-AVETI C*a*E S-O ARDETI CU MINE LIVE!!!Smile))))))))))))))CE TERMINATI..."
Se vede clar ce fel de persoana e,el si toata gashk lui sunt tot6i satanisti,drogati si psihopati...A recunoscut si singur asta...Pana o sa ii vina cuiva pe el(eu printre ei)...Daca cineva are posibilitati de a ajunge in Buzau,sa ma anunte...Chiordesc eu cutitu ala a lu tata de vanatoare Twisted Evil (il tine doar asa,in vitrina) ...Oricum,nu toti au fost implicati in incidentul asta,dar nu sunt deloc diferiti de el...Apoi ceilalti locuitori din Buzau ne acuzxa ca spunem:"Asa e Buzaul!Orash de retardati!...Sa isi tina gura,ca unora poate li se pare incorect ce spunem(ca ii acuzam pe toti),dar ce spuneti de locatarii de pe scara cu pricina?!?Nu au fost in stare macar sa iasa sa vada ce se intampla cand au auzit strigarile de disperare ale animalului?!?Probabil stateau linistiti la un film si bagau in ei gandindu-se ca cine stie ce javra de pisica cine stie ce pateste...Ii doare undeva si tot ei zic ca nu au de aface....Daca s-ar fi sinchisit sa iasa,pisica nu ar fi murit in chinuri,nu?Noi nu acuzam Buzaul ci partea aia intre 50 si 90% din oameni la fel cu Carbit si cei de pe scara....Priviti in ce tara traim!Mai si indraznim sa ne numim oameni...Pai da,ca numai oamenii puteau face un lucru atat de crud!Sa omori si sa chinui pentru distractie....Oricum,nu merita nici sa moara...Personal m-as ocupa de ei in stilul din filmul ala de Quentin Tarantino(sunt sigura ca l-au vazut...La cat de retardati sunt,nici nu au rezistat tentatiei)....Eu cel putin,nu am putut sa vad decat cateva secvente si am oprit ...Sunt eu cruda(doar cu oamenii Twisted Evil ) dar nici asa...Totusi,cum el nu poate fi considerat om,cred ca am sa ma descurc cu ajutorul tuturor care vor sa se ocupe de el...Deja cineva i-a promis ca o sa o pateasca...Un box-er de pe strada lui il urmareste de ceva timp si vrea sa puna mana pe el....Speram ca asa sa fie.... Like a Star @ heaven
Sus In jos
Clarissa Divine

feminin Numarul mesajelor : 37
Casa : Slytherin
Functie : Prof. PDV
Anul : III,Animag
Data de inscriere : 30/01/2008

MesajSubiect: Re: Arzi in Iad Carbite...   Sam Mar 08, 2008 1:19 am

Nu cred ca violenta este cea mai buna solutie.Cel ce il raneste,se va pune la acelasi nivel cu el.
Si eu sunt de parere ca ceea ce a facut este ingrozitor,dar nu i-as face rau...
Iar din pacate,ma indoiesc ca uciderea unui animal,va fi la fel de aspru pedepsita ca si uciderea unui om.Cel putin in viitorul apropiat...
Am auzit ceva despre o petitie,ce sustine ca cei ce fac rau animalelor,ar trebui sa fie mai aspru pedepsiti....
Link-ul este http://www.protv.ro/petitie.php .
Cred ca o petitie sau ceva de genul asta,este o solutie mai buna decat amenintarile...Poate se va face ceva in sensul asta...
Cat despre Buzau,nu am fost niciodata in acel oras.Totusi,nu as putea sa acuz un oras intreg,pentru ceea ce a facut un grup de cateva persoane.
Cat despre locatarii blocului respectiv,intr-adevar,unii dintre ei ar fi putut sa se implice.Dar asta a fost alegerea lor...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Arzi in Iad Carbite...   

Sus In jos

Arzi in Iad Carbite...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts-The-Magic-School :: Altele :: Diverse-
Mergi direct la: