Hogwarts-The-Magic-School

Hogwarts

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  Conectare  

Distribuiți | 

Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?

In jos 
AutorMesaj
Karla Johnson
Admin

feminin Numarul mesajelor : 244
Varsta : 22
Casa : Hufflepuff
Anul : VI, Magmet,Prof. Zbor, Sefa Of.de Aurori, Keeper
Data de inscriere : 24/01/2008

MesajSubiect: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Lun Feb 04, 2008 9:38 pm

Era soare...Era duminica...Si mai ales, NU aveau teme. Inca nu ii venea sa creada...Fara teme un weekend intreg? Ce avea sa faca atata timp? Raspunul era simplu: Sala de Dueluri.
Avril trecu in fuga prin Marea Sala, luandu-si 2 sandwichuri imense, si incepu sa alerge spre Sala de Dueluri, mancandu-le pe drum.
Urca repede 4 etaje, si se opri in fata uni usi din lemn de cires. Deschise hotarata usa si intra. Dar inauntru nu era nimeni.
Se aseza dezamagita pe o banca, inchizand ochii. Soarele ii mangaia fata cu blandete, si inauntru era o atmosfera relaxanta. Isi dorea ca aceea clipa sa se prelungeasca la nesfarsit....
Dar dinspre coridor se auzi un zgomot. Fata tresari, strangandu-si bagheta cu mana dreapta. Dar se relaxa aproape instantaneu. De ce ii putea fi frica aici, la Hogwarts? "Ei, poate de Snape" isi zise ea amuzata.
Deodata usa se deschise, si inauntru intra hotarata...

OOC: Scuze pentru postul atattttt de mic :">:">:">

Vezi profilul utilizatorului http://hogwarts.go-forum.net
Bellatrix Lestrange

feminin Numarul mesajelor : 204
Varsta : 27
Casa : Slytherin
Anul : VI, Prof.Potiuni, Seeker

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Mar Feb 05, 2008 11:24 am

Bellatrix :>.
-Hello,Avril..Ce faci aici?
-Asteptam sa rasara soarele.Glumeam,asteptam pe cineva cu care sa ma duelez.
-Ca de pilda,eu?
-Mda!Shti tu,antrenamente pentru sti tu ce.
-Deci,incepem?
Fetele se dusera in mijlocul salii si isi ridicara baghetele.
-La trei,ok?Unu,Doi,Trei!
Amandoua inaintara putin,si spusera vraja.
-Serpensita!urla Bellatrix.
[sau cum s-o zice la vraja,nu mai stiu :-?]
Din varful baghetei Bellei iesi un sarpe de aproximativ 1 metru,care se tari pana la Avril.

OOC : Scuzati dar nu am deloc inspiratie..

Layla Aberfoth

feminin Numarul mesajelor : 137
Casa : Gryffindor
Anul : V, Prof. Ierb. Keeper, Dir.Adj.SM., Auror, Magmet.Rept.
Data de inscriere : 26/01/2008

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Mar Feb 05, 2008 1:02 pm

-Frunos Bella,dar mai usor cu vraji dinastea!zise Layla
-Nu te-am vazut cand ai intrat?
Acum!Dar eu iti recomand sa iti continui duelul! Razz
Fetele se mai duelara inca o jumatate de ora,pana obosisera!
-Bravo!Un duel de admirat!PAcat ca nu aveti mai multi spectatori!Acum cine vrea sa se dueleze cu mine?
-Cred ca vrea Ginny spuse Avril!Noi o sa ne uitam doar,am obosit!

OOC:lipsa imaginabila de inspiratie

feminin Numarul mesajelor : 16
Varsta : 25
Casa : Raveclaw
Anul : V, Keeper
Data de inscriere : 06/02/2008

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Joi Feb 07, 2008 12:47 am

'asta nu e duel,asta e o joaca de copil' isi zise Anna sarind din grinda,unde statuse in total acel timp privind duelul celor doua 'si se presupune ca dat fiind ca sunt profesoare ar trebui sa ne dea un exemplu..Ha!' adauga ea in gand scotandu si bagheta sa cu fir de unicorn in care avea destul de multa incredere..pentru ca stiti cum se zice..bagheta isi alege vrajitorul si nu invers.
"EU sunt Anna"zise ea pe un ton calm si ..incercand prietenesc Laylei Daca nu te deranjeaza,te poti duela cu mine"adauga ea dupa o scurta pauza asteptand raspunsul colegei sale
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Layla Aberfoth

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Joi Feb 07, 2008 11:38 am

-Da,sigur!Haide
Layla si Anna isis pregatira baghetele!
-"Petrificus Totalus"zise Layla repede
"Furtuna"zise Anna
Vrajile se combinara si vraja Laylei o nimeri pe Avril iar vraja Annei pe Belkla!
-Scuze Avril!"Enervare"zise Layla
Avril revenise la normal!
-Hello!Anna fai ceva Bellei!Nu imi place ce face vraja aiaia!
Intradevar vraja era una foarte puternica.Ii rasucea corpul inert dar plin de viata al Belklei
-O duc eu la spital!se ofera Avril
-Stai!daca te duci si puimana pe ea o sa fii si u invartitti!Mai bine chematil pe profesorul Dumbledore sau pe Snape!

feminin Numarul mesajelor : 204
Varsta : 27
Casa : Slytherin
Anul : VI, Prof.Potiuni, Seeker

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Joi Feb 07, 2008 11:48 am

OOC : De ma las pe mana voastra voi ma omorati =)) apropo,sunt Bella,nu Belkla =))

BIC :
-Ooo,mai bine la Snape..Nu shtiu parola spre biroul lui Dumbleadore!adauga Avril din nou.Hey,dar eu nu ma duc la Snape..Nuuu!
-Haide,Avril!Daca nu,s-ar putea sa nu-si revina!
Cu un oftat adanc si cu cateva cuvinte (Fie,dar daca viitoare mergi tu) Avril iesi din Sala Duelurilor.Se duse repede,desi fara voia ei,spre celula lui Snape.Batu incet la usa.
-Domnule profesor Snape,avem nevoie de dumneavoastra!A lovit-o pe Bellatrix o vraja..si...zise ea fara sa respire.
Il conduse pe Snape pana sus,si ii arata ce a patit Bellatrix.
-Cine a facut vraja asta?urla el.

Layla Aberfoth

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Joi Feb 07, 2008 11:57 am

-Aaaa!se balbai Avril!Pai un ODS!Fata aceea noua!
-Unde este acum!?
-Stati!Mai intai faceti-o bine pe Bella si apoi nu va duceti la fata !E speriata si a fost dintr-o greseala accidentul asta@!!!
Dintr-o miscrae ampla de bagheta Bella isis reveni!
-O omor pe fetita aia!zise Bella
Layla si Anna venira in fuga!
-Domnule a fost un accident!Nu ma pedepsiti!
-Dar!stai asa nu u..zise Bella impacienta
-Poate ca nu ai vazut prea bine dar eu te-am lovit!Din greseala!zise Layla
-Domnisoara Aberfoth!Cred ca acest caz de atacare a elevilor mei va fi strict spus lui Dumbledore

OOC:trebuie sap lec cu cutu afara,pls continuati voi,,si scuze Bella ma grabeam si am scris gresit

feminin Numarul mesajelor : 16
Varsta : 25
Casa : Raveclaw
Anul : V, Keeper
Data de inscriere : 06/02/2008

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   Joi Feb 07, 2008 9:33 pm

ooc:urasc power playul Mad

bic: Anna se uita spre Bella cu o privire inocenta."Ei bine imi pare rau ,a fost un incident ,oricui ii se putea intampla...in schimb tu esti cea care nu a fost pe faza sa se fereasca,as spune ca un viperin trebuia sa aiba ceva mai multe aptitudini in D.A.D.A..pana la urma..esti in anul 6adauga ea stand un pic pe ganduri.Desigur ii parea rau ca se panicase un pic ..si nu fusese in stare sa rosteasca contrablestemul.O greseala ,atat..prima sa greseala de cand intrase la Hogwarts.De notat :a nu se repeta
"Si cum din greseli invata omul..cum se numeste contrablestemul folosit pentru Bella domnule Snape?"intreba ea cu ceva incredere in sine.Dealtfel..cine-l suporta pe Snape...dar daca tot era acolo..si daca tot isi dorea atat de mult postul la DADA...era clar ca avea de la cine invata
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?   

Sus In jos

Just a little duel with the evil..Just kiddin'...It's with a student...But who?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts-The-Magic-School :: Castelul Hogwarts :: The Duelling Club-
Mergi direct la: